top of page
Yüz Germe Gerdirme Facelift Estetiği Antalya

ANTALYA YÜZ BOYUN GERME

AMERİKA PLASTİK CERRAHİ VE ISAPS ÜYESİ ESTETİK CERRAH

Yüz ve Boyun Germe
(Antalya Estetik Cerrahi, Yüz Estetiği, Facelift)

ÖZET BİLGİ: 

İşlem: Yüz-Boyun germe estetiği ameliyatı 

İşlem süresi: Ortalama 1,5-2 saat (Ek işlemlere bağlı olarak süre değişmektedir)

Anestezi türü: Genel anestezisi 

Hastane kalış süresi: 1-2 gün 

Uygulanan Teknik: Fazla deri ile beraber deri altı dokunun bir kısmı da alınır. Yanak kısmı yukarı doğru asılarak yüz-boyunda gençleşme amaçlanır. Tam bir sonuç için uzman bir Plastik ve Estetik Cerrahi Hekimine gitmeniz önerilir. Bu ameliyat Estetik cerrahi içinde en teknik ve gerektiğinde doktorun ek eğitimi ile ilgili bir cerrahi girişimdir. Ameliyatsız yüz germe tabiri bilimsel değildir. Cerrahi dışı yöntemler hasta için uzun süreli tatminkar sonuçlar sağlayamaz. Yüz germe bandı; kremi; hareketleri gibi söylemlere inanmamalısınız.

Kombinasyon: Sıklıkla üst göz kapağı; göz altına yağ enjeksiyonu; kaş kaldırma ile kombine edilir. Kombinasyonlar ile yüzde daha güzel bir senkronizasyon sağlanabilir. 

İzler: Görülebilen kısmı özellikle kulak önündedir. Bu nedenle çok ince dikişler kullanılarak daha az iz kalması amaçlanır. Sigara kullanan veya kronik rahatsızlığı olan, genetik olarak yatkın kişilerde izler daha kalın/koyu kalabilir.

Kontroller: Ameliyatın ertesi günü geçici sargı açılır. Hastanın dikiş hattına pansuman uygulanır. 1-3 gün evde istirahat sonrası tekrar görülür. 

Süreci: Şehir/Yurt dışından gelecek hastaların, ameliyat sonrası 2. ve 7. gün kontrole gelmeleri gerektiği için en az 10 gün boyunca şehirde konaklamaları gerekmektedir. Dikişler ameliyat sonrası 7-10. günde alınmaktadır.

Öncesi Sonrası Resimler: Öncesi sonrası yüz ve boyun germe resimlerinin web sayfalarında ve/veya sosyal medyada paylaşımı yasa gereği mümkün değildir.

 

İple Askı (Fransız askısı) : İple askı yöntemi daha çok cerrah olmayan kişiler tarafından uygulanmakta olup sonucu çoğunlukla tatminkar değildir. Ve sonuç süresi de kısadır. Daha çok cerrahiye destek amaçlı veya genç yaştaki hastalar için kullanılır.

Video: Youtube kanalımızdan izleyebilirsiniz.

Fiyatları: Yüz-Boyun Germe Estetiği fiyatları ameliyatı yapan ekibe; ameliyatın yapıldığı hastaneye ve ekibin tecrübesine göre değişmektedir. 

Hastaların çoğu 10-14 gün içerisinde işlerine geri dönebilirler. Toplum içine rahat çıkma süresi ortalama 3 hafta kadardır. 

Yaşın ilerlemesi ile tüm yüzde bir takım kalıcı değişiklikler görülür (deri-derialtı, kas, kemik vb tüm dokularda hacim azalması, elastikiyet kaybı, sarkma, kırışıklarda artış, güneş lekeleri vb). Orta yaşlarda bile, özellikle az su tüketimi, genetik eğilim, sigara içimi ve güneşli ortamlarda bulunmaya bağlı olarak bu değişimler fark edilir duruma gelebilir. Yüz germe ameliyatları, yaşlanmayı durdurucu girişimler olmamalarına rağmen derinin ve deri altı derin dokuların toparlanması ile yüzün daha genç bir görünüm kazanmasını sağlayan cerrahi uygulamalardır.

Yüz germe ameliyatı tek başına yapılabileceği gibi kaş kaldırma, vakumla yağ alma, yağ enjeksiyonu göz kapağı ameliyatları ve burun ameliyatıyla birlikte de gerçekleştirilebilir. Ya da operasyondan bir süre sonra peeling, botoks, dolgu gibi yardımcı yöntemlerle yüz-boyunda daha da düzelme sağlanabilir.

Deri ve deri altı dokularında belli oranda sarkma veya elastikiyet kaybı sonrası tek etkin tedavi cerrahi girişimdir. Cerrahi olmayan girişimler gerekirse daha sonra destek olarak devreye girebilirler. Örneğin, belirgin deri fazlalığı olmayan bir kişide endoskopik girişim ile dokuları asma, orta yüz askısı veya yağ enjeksiyonu yeterli olabilirken tam tersine deri fazlalığı olan kişilerde mutlaka derinin de alınması (klasik yüz germe) şarttır (bkz Türk ve Amerikan Plastik Cerrahi Dernekleri internet sayfaları). 

OPERASYON SÜRESİ:

Cerrahi öncesi planlama her hastaya özel olarak yapılmaktadır. Sıklıkla genel veya derin sedasyon anestezi altında yapılan bu ameliyatların süresi yüz germe yanında alın germe, kaş kaldırma, göz kapağı estetiği ile beraber yapılsa bile 3 saati aşmamalıdır. Bu hastanın hızlı iyileşmesi, erken dönemde normal hayata dönmesi ve komplikasyon risklerinin azaltılması açısından çok önemlidir. 

OPERASYON SONRASI:

Ameliyat sonrası hastaların bir günlük hastane kalımları yetmektedir. İlk gün çok sıkı olmayacak şekilde yüzleri özel bir bandaj ile sarılmaktadır. Bu bandajlar ertesi gün çıkarılmakta ve hastanın duş almasına izin verilmektedir. Yüzdeki dikişler ise  genelde 7. günde alınmaktadır.

Son zamanlarda erkek hastaların da tercih ettiği bu cerrahi girişimlerin sonuçları, özellikle derin dokuların da toparlandığı tekniklerde daha uzun süreli olmaktadır. Ameliyatı yapacak ekibin tecrübesi ve hızı yanında hastanın sigara ve güneş gibi faktörlere dikkat etmesi de çok önemlidir.

OP DR GÖKHAN ÖZERDEM

ESTETİK VE PLASTİK CERRAHİ ANTALYA

FİYATLARI İÇİN RESİMLERİNİZ İLE BİZE DANIŞIN

TEL: +90 532 370 04 14

Detaylı Bilgi için web sayfamıza tıklayın!

Op Dr Gökhan Özerdem ASPS, ISAPS, TPRCD

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Gökhan Özerdem Antalya

Doktorunuza direk resimleriniz ile danışın (Sadece mesaj ile lütfen) +90 532 370 04 14

 • Yeterlik Diploma/Sertifikaları

 • Dubai tıp lisansı

 • Great Ormond Street Hospital for Children Observer, İngiltere

 • Hull, Castle Hill Hospital Gamme Probe Course, İngiltere

 • American Society of Plastic Surgeons (ASPS) Amerika Dernek Üyeliği

 • International Confederation of Plastic, Reconstructive and Aesthetic Surgery (ISAPS)

 • Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği 

 • Türk Estetik Plastik Cerrahi Derneği 

 • Ulusal ve uluslararası kongrelerde sözlü ve poster sunumları

 • Ulusal Plastik Cerrahi Kongresinde Oturum Başkanlığı

 • Yurt Dışı Makale 

bottom of page